Головний судовий експерт відділу комп’ютерно-технічних досліджень лабораторії комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень Київського НДЕКЦ МВС Зелена Марина, взяла участь у виїзному міжнародному тренінгу «Криміналістичне дослідження комп’ютерних систем на базі операційної системи MacOS» («Мас Forensics»), організований Академією кіберзлочинності Агентства Європейського Союзу з підготовки співробітників правоохоронних органів (CEPOL). Тренінг проводився на базі Міжнародного тренінгового центру поліції Угорщини «NOK ІТС» у місті Будапешт.
У тренінгу також узяли участь працівники Управління поліції та прикордонної служби Естонії, ІТ-криміналісти зі Швеції, Австрії, Румунії та Болгарії, представник Служби безпеки та розвідки Фінляндії, інспектори відділу цифрової криміналістики з Італії, Франції та Німеччини, працівник відділу кіберзлочинності Національного агентства з організованої злочинності з Чехії та інші.
За період проходження навчання, учасники тренінгу, упродовж теоретичних та практичних занять, покращили знання щодо специфіки роботи в операційній системі Mac, принципів використання командного рядка Unix, атрибутів файлової системи, особливостей використання log-файлів, файлів plist та баз даних SQLite, а також ознайомились з системами захисту Apple. На практичних заняттях здійснювали аналіз та обробку зазначених артефактів, вивчали інформацію, вилучену з цих артефактів, аналізували цінність отриманих даних для процесу розслідування злочинів.
По завершенню заходу було проведено підсумкове тестування, за результатами якого учасники отримали сертифікати про успішне проходження тренінгу.
Також, у процесі спілкування з учасниками тренінгу з різних країн, здійснювався обмін досвідом щодо застосованих методів при проведенні комп’ютерно-технічних досліджень.
Працівники відділу пожежотехнічних досліджень Київського НДЕКЦ МВС Антон Павлик та Аліна Гордій, пройшли підвищення кваліфікації за напрямом «Пожежна тактика та аварійно-рятувальні роботи» на базі інституту післядипломної освіти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Заняття проводили науково-педагогічні працівники кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт.
У процесі навчання експерти ознайомилися із матеріально-технічно базою Університету, отримали теоретичні знання в контексті вдосконалення навичок аналітичного розрахунку сил та засобів, управління ними, тактичного мислення, ознайомлення з основами розповсюдження пожежі в приміщеннях.
Крім теоретичних знань, експерти отримали практичні навички на практичних заняттях, які проходилися на базі навчально-тренувального полігону Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Львівському фанерному заводі.
По завершенню навчання експерти склали комплексний іспит з перевірки знань та отримали свідоцтва про завершення навчання, яке вручили начальник інституту післядипломної освіти, кандидат психологічних наук, доцент, полковник служби цивільного захисту Володимир Слободяник та його заступник кандидат педагогічних наук, полковник служби цивільного захисту Тарас Ткаченко