ЕКСПЕРТНО-КРИМІНАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР МВС УКРАЇНИ

Monthly Archives: Жовтень 2023

Судово-балістична експертиза (експертиза зброї та боєприпасів до неї) спрямована на вивчення та аналіз характеристик вогнепальної зброї різних систем, видів та калібрів й боєприпасів до неї, їх функціонування, слідів застосування вогнепальної зброї та об’єктів із вогнепальними пошкодженнями.

1. Вивчення зброї: експерт аналізує балістичні та технічні характеристики вогнепальної зброї й боєприпасів до неї, встановлює їх конструктивні особливості, тип, вид, калібр, модель, принципи роботи частин й механізмів та їх взаємодію між собою.

2. Вивчення механізму проведення пострілів (причин за яких проведення пострілів неможливе): вимірювання початкових швидкостей польоту метальних снарядів й розрахунки їх показників кінетичної енергії, встановлення умовної траєкторії польоту метального снаряду.

3. Порівняння та ідентифікація: експерти вивчають сліди на об’єктах балістичного походження (кулі та їх фрагменти, гільзи, інші компоненти спорядження патронів), що залишаються частинами зброї з метою встановлення виду, типу калібру зброї, якими вони були залишені та порівнюють їх між собою для вирішення завдань ідентифікаційного характеру щоб встановити чи залишені вони певним екземпляром зброї.

4. Вивчення вогнепальних пошкоджень: експертами проводяться дослідження з метою встановлення видів пошкоджень, їх характеристик й особливостей на різного виду перешкодах, встановлення таких ситуаційних характеристик пострілів, як напряму, послідовності, відстані.

5. Висновок експерта: на основі проведених досліджень та оцінки їх результатів, експерт складає письмовий висновок, в якому відображаються хід дослідження та їх результати.

Судово балістична експертиза використовується в судових процесах в якості джерела доказів та інших сферах, де потрібно залучення спеціальних знань та вирішення завдань, пов’язаних із вивченням вогнепальної зброї, боєприпасів до неї та слідів її застосування.

Експертна служба МВС

26 жовтня 1861 року німецький фізик Йоган Філіпп Рейс продемонстрував у Франкфурті свій винахід, який назвав телефоном.

Ви уявляєте своє життя без телефону?

Ми теж не уявляємо!

І хочемо сьогодні поділитися з вами одним секретом. Коли ваш телефон потрапляє до рук наших експертів за напрямом комп’ютерно-технічних досліджень, то у вас таємниць уже не залишиться, бо вони дістануть усе – навіть те, що було видалено й давно забуто.

 

Судово-портретна експертиза!

Цей вид експертизи використовується у кримінальних справах для встановлення особи, яка може бути суб’єктом злочину.

Експерти проводять дослідження на основі фізичних ознак особи, таких як форма обличчя, очі, волосся, носовий рельєф, ротова ділянка, вуха та інші характеристики зовнішності. Вони використовують методи порівняння і аналізу.

Судово-портретна експертиза може бути корисною в розслідуванні злочинів, особливо у випадках, коли немає інших достатніх доказів або свідчень, що дозволяють ідентифікувати злочинця. Вона може допомогти правоохоронним органам установити особу, яка може бути замішана у злочині.

Отже, судово-портретна експертиза є важливим інструментом в кримінальному правосудді, допомагаючи встановити ідентичність особи за ознаками зовнішності.

 

Інформація щодо надання платних послуг за експертною спеціальністю 4.6 «Дактилоскопічні дослідження»

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2007 року № 795 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання» (у редакції постанови КМУ від 26.10.2011 р. № 1098) на замовлення фізичних та юридичних осіб (замовників) надаються такі платні послуги:

• проведення досліджень у цивільних, господарських, адміністративних справах, виконавчому та кримінальному провадженні тощо;
•  участь спеціаліста під час досудового розслідування та судового провадження за ініціативи сторони захисту;
•  виготовлення дактилоскопічної карти згідно з чинним законодавством України для надання до Державної міграційної служби України при оформленні документів.

Вартість виготовлення однієї дактилоскопічної карти дорівнює нормативній вартості однієї експертогодини і становить 239,00 грн. (наказ МВС від 15.03.2023 № 199).

Усі роботи виконуються із дотриманням Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про державну таємницю», «Про судову експертизу», «Про захист персональних даних», інших законів України та нормативно-правових актів.

Сьогодні, 18.10.2023, у Київському НДЕКЦ МВС проведено ознайомчу екскурсію для учнів 9 класу школи I-III ступенів № 308 Деснянського району міста Києва.

Молодь ознайомили з діяльністю центру за такими напрямами:

⁃ дактилоскопічні дослідження;

⁃ трасологічні дослідження;

⁃ дослідження зброї;

⁃ почеркознавчі дослідження;

⁃ дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Сподіваємось, інформація, отримана школярами під час екскурсії, стане їм у пригоді при виборі майбутньої професії!

 

Проведення судової автотоварознавчої експертизи
ДТП – ситуація, якої хоче уникнути кожен водій. Однак, якщо вірити статистиці, аварій на дорогах України стає з кожним роком дедалі більше. Основна причина – збільшення кількості автомобілів.
Коли вже сталася така прикрість, виникає необхідність проведення оцінки збитків. Це потрібно для визначення розміру матеріальної шкоди, завданої власнику авто, яке постраждало внаслідок ДТП.

Дуже часто автомобілісти, які довірились оцінювачам страхової компанії, стикаються з тим, що нараховані їм виплати не покривають завданого збитку. Звісно, тоді виникає питання, як отримати повну компенсацію матеріальної шкоди.
І таких ситуацій, коли може знадобитися оцінка транспортних засобів, безліч.
Насамперед ми орієнтуємося на оцінку транспортних засобів для цілей, не пов’язаних із продажем автомобілів. Переважно експерти залучаються до оцінки транспортного засобу за наявності суперечки щодо вартості. Для отримання обґрунтованого та об’єктивного результату необхідно провести автотоварознавчу експертизу з питання визначення ринкової вартості КТЗ (колісних транспортних засобів):
-Якщо автомобіль підлягає розподілу між співвласниками і вони не можуть вирішити питання про вартість;
-Якщо оскаржується вартість, за якою автомобіль було продано;
-Якщо автомобіль було викрадено і оцінка необхідна у рамках кримінального провадження;
-У інших випадках, коли необхідно встановити ринкову вартість транспортного засобу.

Автотоварознавча експертиза є складним і відповідальним процесом, який вимагає фахових знань та досвіду.
Експерти Київського НДЕКЦ МВС допоможуть вам професійно визначити ринкову вартість автомобіля, характер та обсяг пошкоджень транспортного засобу, вартість його відновлення, розмір матеріальних збитків, завданих власнику автомобіля, та надати об’єктивні докази для стягнення компенсації або вирішення страхових питань.

27-29 вересня відбувся науково-практичний семінар «Актуальні проблеми протидії легалізації викрадених транспортних засобів».

У заході взяли участь представники Експертної служби МВС, Національної поліції України, Інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ, Науково-дослідного Бюро судових експертиз «Сантодор», Державної прикордонної служби України та Всеукраїнської асоціації автобізнесменів.

Від Київського НДЕКЦ МВС участь узяли:
директор Микола Малярчук, заступник директора Сергій Авраменко, заступник завідувача лабораторії Ярослав Губський та завідувач відділу Сергій Макогін.

Метою семінару було обговорення питань щодо криміналістичного дослідження транспортних засобів і реєстраційних документів, що їх супроводжують, та протидії легалізації викрадених транспортних засобів.

Усі учасники семінару мали можливість заслухати доповіді експертів та обмінятися досвідом. За кращу доповідь було нагороджено нашого працівника – заступника завідувача лабораторії Ярослава Губського.