ЕКСПЕРТНО-КРИМІНАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР МВС УКРАЇНИ

Monthly Archives: Січень 2025

Приїхав із покупцем оцінити перед продажем ПРОДУБЛЬОВАНИЙ, але вже не свій автомобіль…

До експертів Київського НДЕКЦ МВС, які базуються у ТСЦ МВС № 3242, звернувся громадянин для проведення дослідження з визначення ринкової вартості автомобіля «MERCEDES-BENZ SPRINTER 316 CDI» перед його продажем. Ідентифікаційний номер цього мікроавтобуса було продубльовано в Науково-дослідному Бюро судових експертиз «Сантодор».
Під час огляду транспортного засобу експерти виявили ідентифікаційний номер кузова у передбаченому виробником місці, який був не пошкоджений, але не відповідав реєстраційним документам та продубльованому «Сантодором» номеру. З’ясувалось, що в остов кузова старого автомобіля вварили передню частину з днищем іншого аналогічного транспортного засобу, викраденого за кордоном!
Тож краще провести експертизу автомобіля перед придбанням, аби врятувати свої нерви та убезпечити кошти!

В Україні зросла кількість випадків застосування саморобних запальних приладів для підпалів майна громадян. Запалювальні пристрої зазвичай конструюють і застосовують так, аби підпал відбувся із затримкою у часі. Це дозволяє палієві заздалегідь зникнути з місця події. Під час виготовлення спеціальних технічних пристосувань для підпалу зловмисники все частіше використовують сучасні досягнення науки й техніки. У відділі пожежотехнічних досліджень Київського НДЕКЦ МВС проводять дослідження саморобних запальних приладів, що сприяє встановленню обставин та засобів вчинення підпалів з метою притягнення винних осіб до відповідальності.

Одним із видів судової експертизи, які проводять у Київському НДЕКЦ МВС, є мистецтвознавча.

Тож якщо ви раптом знайшли на горищі дідової хати картину, але не знаєте, хто автор – Мане чи Моне🧐, то вам – до нас!

Адже мистецтвознавча експертиза якраз і може дати відповідь на запитання, хто автор, до якого жанру живопису належить наданий на дослідження твір мистецтва, у якій техніці його виконано. Для цього застосовують різноманітні фізико-хімічні методи дослідження.

Проаналізувавши отримані результати, експерт складає експертний висновок твору живопису.

Також об’єктами мистецтвознавчої експертизи можуть бути як твори образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, графіки, об’єкти нумізматики, фалеристики та боністики, книги тощо, так і предмети антикваріату. Під час дослідження встановлюється їх культурна, художня та/або історична цінність, орієнтовна вартість.
Крім того, ця експертиза досліджує об’єкти у сфері суспільної моралі.